logo
МИСТЕЦЬКИЙ ПРОЕКТ
   
   
   

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ГАЛЕРЕЯ


Експозиція проекту, Галерея "Дзиґа"
"Пролог", Митрополит Андрей Шептицький
 

1. Марта Босовська [PL]
"33"
відео, об'єкт, 2015

33
33 кроки до того щоб впасти і ніколи не вставати
33 дні син і дружина чекає
33 км. від Кельце
33 і кінець
Одного разу, я знаходжу могилу невідомої людини в саду. Кельце. 33 роки, смерть від кулі в голову, ім'я відоме. Знайдено. Уже забули. 33 це вік Ісуса Христа в момент смерті

 

2. Йоанна Земанек [PL], Ґжеґож Штвєртня [PL]
Spaleni słońcem/Утомлённое солнце/Стомлені сонцем
video 1 min., site-specific, 2016

Короткі,  знайдені кадри фільму "Стомлені сонцем" (ми навмисно зберегли оригінальну назву) являють собою спробу проаналізувати явище широко поширеного сентименту, що відбувається в суспільствах пострадянських держав СРСР (в Польщі ПНР). В творі ми навмисно позбулися всіх тем реабілітації чи виправдання, які присутні в оригінальному фільмі Міхалкова. Вогняна куля – це назва сонця(Сталін) розбиває скло в старій вицвілій фотографії. То що спалене (вицвіле) є і ця наївна надія, що колись, за старого режиму, було краще.

 
3. Михайло Барабаш [UA]
"Про Надію"
відеоінсталяція, 2016

Робота відсилає нас до мрії про перемир'я, але це бажання настільки особисте, що в якийсь момент приходить відчуття сорому перед іншими ...
 

4. Віталій Шупляк [UA]
"Петля історії"
відеоінсталяція, малюнок на стіні, 2016

В ситуації перманентного повторення драматичних подій. В часі, коли по черговому ґвалтовному вибуху настає довготривале осідання емоційно - інформаційного пилу, аж до стану спокою і короткотривалої тиші, місця на надію залишається зовсім не багато. Проте, ця невелика надія допомагає вірити, що все це нарешті закінчиться і повернеться в свої натуральні силуети.

У виставкового просторі знаходяться проектор на штативі, дзеркало на стіні і проекція на протилежній стіні. Відстань між проектором і дзеркалом на котре висвітлюється зображення 60 см. Дзеркало забруднене, але в лівій частині знаходиться чиста пляма круглої форми. Розмір дзеркала 50х30см. На штативі прикріплений проектор, котрий висвітлює відео на дзеркало. Проекція, це відео петля. На відео задокументовано постріл з танку в Донбасі, і процес осідання пилу та диму після пострілу. За допомогою монтажу процес осідання пилу та диму видовжені у часі і триває до 5 хв.  В результаті проектування на дзеркало відео розкладається на два фрагменти: перший на забрудненій поверхні дзеркала і другий фрагмент, дерева і небо котрі відбиваються в дзеркалі і потрапляють на стіну навпроти. На стіні знаходиться рисунок силуетів дерев до моменту пострілу. Після пострілу і зміщення камери, відповідно дерева виходять з силуетів (рисунку) а згодом повільно повертаються назад в свої натуральні силуети, таким чином замикаючи петлю і створюючи момент не тривалого спокою. Протягом усього відео присутній звук роботи двигуна танка і лише один раз на 7 хвилин відбувається гучний постріл.

 

5. Славомір Собчак [PL]
"Потенційна енергія", з циклу "Явна загроза"
інтерактивна відеоінсталяція, 2012 / версія II 2016


Стоячи перед групою молодих людей творяться подвійні почуття і емоції. Потенційна енергія може перерости в дію. Маса може спричинювати будування або деструкцію. Може спровокувати створення нових цінностей або знищити існуючі. Саме від того якої форми набере твір і як буде сприйматися, залежить наше заангажування до котроїсь зі сторін. Контекст будує нові області фантазії.
Ця робота має вимір як соціальний, так і політичний, хоча не в буквальному сенсі відноситься до подій, які дали позитивні зміни в Україні і принесли надію на свободу.

 
6. Володимир Топій [UA]
"Бульбяна вервиця…"
Об'єкт, 2016

…Хто працює, той молиться, хто молиться, той працює…
Парафраз із Йоана Злотоустого.
З настанням весни і потепління в умах сільських жителів починається нетерплячка з обробітком землі та засадженням її картоплею. Робота на полі кипить та бурлить, батьки стараються долучати до неї також своїх дітей. Картопля та посадка зрештою стає головною ціллю на період початку та середини весни. Нетерплячка теж огорнула мого Батька і він так прагнув виконати свій «канонічний» обов’язок з посадки бульби, що аж потрапив в лікарню, в інфарктне відділення.. От я і подумав: краще б він молився.

 
7. Володимир Топій [UA]
"Іван Хреститель …"
Відео, об'єкт, 2016


Я намагався, почав награвати відео про Івана Хрестителя, керуючись творами середньовічних майстрів живопису. Це копіювання малярства у відео формі, завжди є недолугішим, за його малярський «первообраз». Я почав робити відео зарисовки, міняючи композицію, гаму чи освітлення, все виходило «якби шкіци» -  зарисовки були непереконливими. Потім я згадав, що тіло, гріб Івана Хрестителя знаходиться (нібито) в Дамаску, в Сирії, і шанується як святиня в ісламському світі теж. Згадав і бомбові удари російської авіації по Сирійських містах, згадав також обстріли з градів українського кордону та ін…

 
Перформанс "безНАЗВИ" Михайла Барабаша [UA]

 
Концерт «Canti sacrali», Порохова Вежа

Концерт "Звукові контемпляції", Порохова Вежа, Ансамбль сучасної музики ConstantY [UA], диригент: Сергій Хоровець [UA]

Михайло Вігула [UA-HU], Концерт «Folios», Порохова Вежа (вул. Підвальна 4) – сучасна музика для гітари.

 
Проект Андрія Боярова [UA] «Без назви. Сакральні простори».
Виставка світлин.
Палац мистецтв імені Омеляна і Тетяни Антоновичів Львівської національної наукової бібліотеки України ім. В. Стефаника
 
 
 

 

 

  

 

© art association NURT