logo
МИСТЕЦЬКИЙ ПРОЕКТ
   
   
   

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

САКРАЛЬНИЙ ПРОСТІР VIII. Сакральний простір


19 квітня – 3 травня 2019 р., М. Львів

Впродовж останніх років у часі Великого посту та Великодніх свят у Львові відбувається організований МО “НУРТ” мистецький проект «Сакральний простір». Митці презентують новий погляд на суть сакрального/духовного мистецтва презентуючи свої твори у формі інсталяції, відео-арту, перформансу.
Проект реалізовується за підтримки Управління культури Львівської міської ради.

Цього річний проект проходив під назвою «Сакральний простір». Його завданням стало не тільки вийти за вузькі рамки канонічного сакрального мистецтва розуміння що таке – «Сакральний простір», але й разом з митцями помислити що він являє для них, особливо в такий час коли експозиційні простори у Львові радше зникають а не появляються.
Протягом двох тижнів було організовано та проведено біля ряду відкриттів міні-виставок в різноманітних несподіваних локаціях – майстернях художників, коридорах, двориках, підвалах.

Передмовлення

Сакральний простір - найбільш загадкове і досконале людське творіння, чистий артефакт, тонка гра самодостатніх смислів, що проростають у затінку матеріальних поверхонь. Мистецтво магічних контрастів та тріумф людської волі - ось, ми вириваємо це місце, ці предмети, цей простір з рутини буденності і нарікаємо їх Особливими і так воно і є, і було, і буде, амінь! Святе місце відсуває тканину реальності та впускає туди щось незвідане, потустороннє і живе. Це акт межової творчості, не можна створити щось краще, гарніше, досконаліше за те, що саме оселяється у відведеному місці. Жоден митець не творить життя - лише витесує з деревини реальності відповідне місце, особливу Шпаківницю для Особливого Шпака. Все, що там є, приходить своєю волею. Кожен, хто там є. Немає різниці між церквою та мольбертом. Все, що має значення - це уважність, пошана, мир, праця. Весна, Шпаки летять - чи Ми готові?

Андрій Бондаренко

 

ПРОГРАМА

19 квітня о 17:00 - Львівський театр ляльок (площа Данила Галицького 1) відкриття проекту художника Олекси Фурдіяки.

20 квітня о 17:00 - Галерея Zefirina (вул. Заводська 31, Завод РЕМА) відкриття експозиції робіт Тараса Кеба, Мирослави Бачкур, Панченко Вадима

23 квітня о 17:00 - на території Кераміко-скульптурної фабрики (вул. Мучна 32) відкриття об'єктів Богдан Кухарський, Олексій Коношенко та перформеси Групи Забіг

24 квітня о 17:00 - 2 відкриття - в Інституті стратегії культури (пл. Міцкевича, 6/7) інсталяція Влодко Костирко, а в дворику будинку на Площі ринок (Площа ринок 42) енвайронмент Любомир Сікач

25 квітня о 17:00 - Галерея Лисенка14 (вул. Лисенка 14) відкриття експозиції, учасники: Тереза Барабаш, Михайло Барабаш, Дарина Скринник-Миська, ВолодимирТопій, Роксолана Угринюк, М.Я., Невідомий автор, Томаш Влажлак (pl)

Куратор: Михайло Барабаш

 

 

 

 

 

 

© art association NURT